Zabawa z dzieckiem jako szlifowanie cech charakteru

Najprostsza czynność, czyli budowanie wieży z klocków niesamowicie poprawia rozwój motoryki dziecka. Dzięki tej zabawie spędzamy wspólnie czas z dzieckiem, co jest nieocenione w budowaniu więzi.

Zwykła zabawa klockami i budowanie najprostszych wież niesamowicie buduje poczucie pewności siebie, ale nie tylko. Obserwując dzieci podczas zabawy w tworzenie nowych budowli, możemy zaobserwować skupienie na ich twarzach. Możemy przy okazji zwrócić uwagę czy nasze dziecko jest typem nerwusa i ratownika, czy flegmatyka i malucha cierpliwego. Nie da się ukryć, że budowanie wieży wiąże się z ciągłym spadaniem klocków i poprawianiem jej od nowa. Dzięki tej prostej czynności zaobserwujemy czy nasze dziecko szybko się zniechęca, rzuca wszystko i zajmuje się nową zabawką. Czy raczej jest typem, który do znudzenia ze spokojem będzie próbował wciąż od nowa aż uda mu się ułożyć wszystkie klocki w stabilnym rzędzie?

Dzięki mebelkom zabawkowym możemy lepiej poznać charakter swojego dziecka, ale także nieco zmienić jego nastawienie. Jeśli dziecko cierpliwie buduje wieże i inne elementy architektury to każdorazowe spotkanie z nimi buduje w nim pewność ruchów i słuszność podejmowanych decyzji.

Jeśli natomiast twoje dziecko często i szybko się zniechęca, zabawkowe mebelki mogą okazać się doskonałą propozycją na trening cierpliwości dla niego i zmianę raptownych zachowań.

Na początek treningu powinniśmy wybierać większe klocki, które są łatwiejsze do ułożenia i nie sprawią aż tak dużego problemu. Co za tym idzie, nie zniechęcą dziecka przed kolejnymi próbami. Warto, żeby chociaż kilka klocków udało się przy początkowych próbach ułożyć. Zapewni to poczucie, że warto się starać i podejmować kolejne próby. W miarę kolejnych postępów oraz wieku dziecka warto wybrać gry i zabawy dostosowane do wieku.

Mebelki zabawkowe znajdziesz na maniolo.site

 

Mebelki zabawkowe dla lalek znajdziesz również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/mebelki-zabawkowe/ ,  https://rerekum.com/pl/mebelki-zabawkowe/ ,  https://oyalza.com/pl/mebelki-zabawkowe/ ,  https://delalvar.com/pl/mebelki-zabawkowe/ , https://vonshu.com/pl/mebelki-zabawkowe/ , https://unabigo.com/pl/mebelki-zabawkowe/