Papiery antykorozyjne VCI – zalety

Papier antykorozyjny to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia metalowych przedmiotów w trakcie transportu. Poza tym jest bardzo łatwy w użyciu. Dzięki niemu metalowe elementy nie wymagają nanoszenia na ich powierzchnię dodatkowych substancji zabezpieczających, takich jak oleje i smary, a po rozpakowaniu nie ma potrzeby czyścić danego elementu.
Jednak ta wygoda to nie jedyna zaleta. Papier antykorozyjny zapewnia bardzo wysoką skuteczność działania, ponieważ lotne inhibitory korozji zawarte na jego powierzchni uwalniając się, docierają do każdego zakamarka w opakowaniu. Bez najmniejszego trudu dostają w każdą szczelinę i inne trudno dostępne miejsca. Papier antykorozyjny jest zatem idealnym sposobem zabezpieczania części o nieregularnym kształcie. Zabezpieczenie takich elementów smarem lub olejem antykorozyjnym jest bardzo trudne, a jeszcze trudniejsze jest późniejsze ich usunięcie. Natomiast metody VCI eliminują te problemy i dodatkowo gwarantują przy tym idealną ochronę.
Warto również dodać, że lotne inhibitory korozji uwalniają się stopniowo, dzięki czemu zapewniają ochronę metalowych przedmiotów nawet do dwóch lat.
Niewątpliwym atutem papierów antykorozyjnych jest również to, że są one ekologiczne i nadają się do recyklingu, zatem nie stwarzają żadnego zagrożenia dla środowiska, a ich utylizacja przebiega bezproblemowo.

Papiery antykorozyjne – gdzie je wykorzystać

Papier antykorozyjny ma wiele zalet. Przede wszystkim są proste w użyciu, bardzo skuteczne, a dodatkowo ich działanie utrzymuje się przez długi czas. I właśnie dlatego tak chętnie stosowane są w czasie transportu oraz magazynowania metalowych przedmiotów.

Papiery antykorozyjne, jak i inne opakowania VCI stosuje się w wielu różnych gałęziach przemysłu: motoryzacji, lotnictwie, przemyśle ciężkim i wojskowym. Dlatego śmiało można stwierdzić, że służą one do ochrony wszelakich metalowych elementów, a także części maszyn i pojazdów.

Niewątpliwie papier antykorozyjny zapewnia idealną ochronę elementów metalowych podczas magazynowania. Zapakowany w niego przedmiot może spokojnie czekać na dalszą obróbkę, wysyłkę czy montaż. Papier VCI wykorzystywany jest również podczas transportu, ponieważ daje gwarancję, że części trafią do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Popularne tagi: folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnyantykorozjafolia biofolia VCI , papier antykorozyjny , folia antystatyczna ESD , folia biodegradowalna , folia kompostowana

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
folia biodegradowalna

Dojazd: