E papieros a zdrowie

E papierosy, czyli elektroniczne papierosy na rynek wprowadzone zostały jako bezpieczna i tańsza alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Ale czy e papieros jest szkodliwy w mniejszym stopniu niż tradycyjny papieros?

 

E papieros – co to właściwie jest

 

Elektroniczne papierosy https://maniolo.pl/e-papierosy/ to urządzenia zasilane baterią, które kształtem często przypominają zwykłe papierosy, dające ich użytkownikom podobne wrażenia jak przy paleniu papierosów tradycyjnych. Elektroniczne papierosy https://maniolo.pl/ również pozwalają na wdychanie nikotyny, ale w przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów nie wytwarzają dymu, a jedynie parę wodną powstałą podczas podgrzewania liquidu, który zawiera nikotynę i inne substancje np. smakowe.

 

E papieros a zdrowie

 

Panuje przekonanie, że elektroniczne papierosy są bardziej bezpieczne niż tradycyjne. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że pojawiły się stosunkowo niedawno, to tak naprawdę długoterminowe konsekwencje zdrowotne nie są jeszcze znane.

 

Jednakże kluczowa różnica między e papierosem a tradycyjnym polega na tym, że elektroniczne papierosy nie zawierają tytoniu, a wdychana jest tylko nikotyna, bez substancji smolistych, które zawarte są w zwykłym papierosie. Poza tym wydychana jest para wodna a nie dym papierosowy.

 

Zajrzyj również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/e-papierosy/ ,  https://rerekum.com/pl/e-papierosy/ ,  https://oyalza.com/pl/e-papierosy/ ,  https://delalvar.com/pl/e-papierosy/ , https://vonshu.com/pl/e-papierosy/ , https://unabigo.com/pl/e-papierosy/