Antykorozja, czyli co warto wiedzieć o technologii antykorozyjnej i odpowiedniej ochronie powierzchni

Korozja wpływa na różne aspekty życia, w tym także na sferę ekonomiczną. Straty spowodowane przez działanie tego zjawiska szacuje się na miliardy dolarów.

Czynnik ekonomiczny to nie jedyny problem związany z korozją. Jest to proces, który utrudnia życie w wielu strefach życia: cieknący zbiornik, walący się most czy niszczejąca konstrukcja stalowa. Tych kilka przykładów pokazuje gdzie i w jaki sposób odczuwamy jej skutki. Dlatego temat antykorozji zajmuje liczną grupę ludzi, w tym także firmy produkujące systemy zabezpieczające przed nią.

Celem tych działań jest po prostu zminimalizowanie kosztów związanych z korozją i przedłużenie okresu użytkowania elementów. Zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia, jakim jest np. farba nawierzchniowa jest istotnym czynnikiem, ale jednak nie jedynym. Na sukces w walce z korozją wpływ ma również przestrzeganie etapów technologii.

Antykorozja – etapy

Istotnym czynnikiem, który wpływa na jakość, trwałość i skuteczność ochronnego działania powłok lakierowanych jest odpowiednie przygotowanie podłoża do malowania. Efekt oczyszczania podłoża w dużej mierze zależy od właściwego doboru metody oczyszczania. Często wymaga się czasowego zabezpieczenia oczyszczonego materiału, aby ograniczyć wpływ działania środowiska zewnętrznego na dany materiał. Tak zabezpieczony produkt można odłożyć do magazynu, a kiedy będzie potrzebny do dalszej obróbki, użyć go nie obawiając się na wpływ warunków zewnętrznych na podłoże.

Pierwszym etapem przygotowania podłoża jest odtłuszczenie powierzchni. Etap ten polega na usunięciu wszystkich możliwych zanieczyszczeń przy użyciu odpowiednich odtłuszczaczy.

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża i dodatkową obróbkę strumieniowo ścierną lub inną, która przygotowuje podłoże do nakładania powłok, należy powierzchnię zabezpieczyć odpowiednim preparatem chroniącym dane podłoże przed utlenieniem.

Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed korozją jest istotnym elementem realizacji procesu, a antykorozja dobierana jest przez doświadczonych technologów i doradców technicznych.

 

Popularne tagi : papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja

Dojazd: