Smar antykorozyjny Warszawa, czyli co o smarach wiedzieć trzeba

Temat smarów i smarowania maszyn rolniczych zalicza się do zagadnień zawsze aktualnych i ważnych. Odpowiednie podejście do smarowania przekłada się na zminimalizowanie ryzyka awarii oraz szybszego zużycia eksploatacyjnego maszyn, oraz zmniejszenie zjawiska korozji w trakcie zimowego przechowywania maszyn. Dlatego warto pamiętać o najważniejszych zasadach smarowania sprzętu technicznego, który używany jest w gospodarstwach.

Smar antykorozyjny Warszawa – jak dobrać smar?

Znaczenie właściwego doboru smarów do danej grupy maszyn rolniczych podkreślają zalecenia stawiane przez producentów sprzętu. Zalecenia te wynikają z potrzeby zapewnienia doskonałej sprawności działania ruchomych elementów roboczych i ich trwałości, które wynikają ze zjawiska korozji oraz zużycia ściernego powierzchni.

Dostępne na rynku środki, które przeznaczone są do smarowania różnią się ceną i właściwościami. Warto wspomnieć, że kierowanie się jedynie ceną i stosowanie tańszych smarów antykorozyjnych o gorszych parametrach stwarza ryzyko szybszego zużycia części. Cena jest tutaj dość istotna, ale nie jedyną informacją wartą uwagi. Duże znaczenie mają również takie informacje jak: nazwa smaru, jego rodzaj, przeznaczenie i preferowany zakres użycia, oznaczenie klasy i jakości oraz lepkości.

W systemach smarowania kluczową rolę odgrywają smary plastyczne, które mają więcej zalet od olejów. Najważniejszymi są właściwości uszczelniające, ale również ważna jest ich antykorozja. Stosowaniu smarów w porównaniu z olejami towarzyszą mniejsze wycieki, a to dzięki lepszej przyczepności smaru. Stosując smar antykorozyjny Warszawa osiągamy lepsze zabezpieczenie antykorozyjne, zwłaszcza w czasie dłuższego postoju maszyny.

Popularne tagi : zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja

Dojazd: