Kurs elektryk Wrocław – sprawdź oferty kursów elektrycznych w swojej okolicy

Kurs elektryk to cieszące się ogromnym zainteresowaniem szkolenie. Wielu młodych ludzi decyduje się coraz częściej na kierunki techniczne i zawód elektryka z uwagi na łatwość znalezienia pracy i dobrze płatny zawód. Aby jednak móc legalnie wykonywać ten zawód elektryk musi posiadać aktualna uprawnienia elektryczne tzw. sepowskie. Mają one określony termin ważności – 5 lat, po tym czasie należy ponownie zapisać się na kurs i przystąpić go egzaminu sprawdzającego wiedzę elektryka.

Jak wygląda kurs elektryk i jakie trzeba spełnić wymagania?

Kurs elektryk to szkolenie dedykowane dla osób mających już pewną wiedzę i doświadczenie w pracy elektryka. Nie uczy on bowiem od podstaw, lecz bardziej ma na celu poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy kursanta. Nie ma jednak żadnych ustawowych wymagań dotyczących tego, aby osoba, która chce wziąć udział w takim kursie posiadała wykształcenie elektryczne. Jedynym kryterium jest aby uczestnik był pełnoletni i posiadał wykształcenie podstawowe. Cały kurs trwa około 4 godzin, a jego program, czas trwania i miejsce można dostosować do swoich potrzeb.

Sprawdź gdzie możesz się zapisać w swojej okolicy na kurs elektryk Wrocław?

Z uwagi na duże  zainteresowanie takimi szkoleniami w każdym większym mieście znajdziemy ośrodki terenowe Stowarzyszenia Elektryków Polskich, gdzie można zapisać się na kurs elektryk. Miedzy innymi we Wrocławiu w Centrum Szkoleń Energetycznych można odbyć takie szkolenie, po którym uzyskujemy świadectwo kwalifikacji uprawniające nas do wykonywania zawodu elektryka. Jeśli jesteś z Wrocławia i okolic i chcesz zdobyć uprawnienia w zawodzie sprawdź tutaj: kurs elektryk Wrocław.