Inhibitor korozji Wrocław – zastosowanie

Na początku wyjaśnimy, czym jest inhibitor korozji. Jest to substancja chemiczna powstrzymująca lub spowalniająca procesy korozyjne.

Przyczyny korozji metali mogą być naprawdę różne, stąd wyróżnia się tak wiele rodzajów inhibitorów zabezpieczających metaliczne powierzchnie przed korozją.

Jest to środek uniwersalny, niedrogi i łatwy w aplikacji. Znajduje zastosowanie między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym czy elektronicznym.

Inhibitor korozji Wrocław – rodzaje

Inhibitory lotne – aplikuje się je, otaczając chroniony element materiałem opakowaniowym nasączonym lotnymi związkami – azotynami, etanoloaminami, amyloaminami, morfolinami lub hydrazyną. W kontakcie z powierzchnią metaliczną gazowe komponenty ulegają kondensacji, rozpuszczają się w wodzie gromadzącej się na powierzchni metalu i ulegają hydrolizie, na skutek czego powstaje ochronna warstwa o grubości ok. 4-5 molekuł.

Inhibitory adsorpcyjne – adsorpcja to proces wiązania cząsteczek, atomów bądź jonów na powierzchni lub na granicy tak zwanych faz fizycznych. Inhibitor adsorpcyjny nie tworzy wiązania chemicznego z samą powierzchnią, ale przylega do niej, separując materiał od otaczającego go środowiska. Adsorpcyjne inhibitory korozji tworzy się na bazie związków organicznych. Wykorzystuje się tu na przykład aminy.

Inhibitory anodowe – określane są, jako inhibitory pasywacyjne. Reagują w miejscu styku materiału korodującego i otaczającego go środowiska, tworząc w tym miejscu warstwę tlenków zabezpieczającą metal przed utratą jonów migrujących do otoczenia wodnego.

Inhibitory katodowe – są określane precypitacyjnymi inhibitorami korozji, które wywołują wytrącanie się nierozpuszczalnych osadów wodorotlenków lub węglanów.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Zerust Excor: inhibitor korozji Wrocław.

Popularne tagi : ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji Wrocław

Dojazd:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*