Jak wygląda usuwanie wilgoci i jaką metodę najlepiej wybrać?

Problem wilgoci pojawia się w wielu nowych, a także starych budowach. Wilgoć, która pojawia się w budynkach, zwana jest często wilgocią początkową, a jest tak, ponieważ woda w stropach, ścianach i posadzkach zaczyna się zbierać podczas budowy przy obmurowaniach. Duża ilość wilgoci zostaje zużyta podczas prac wykończeniowych. Przez to nawet w najnowszych budynkach po pewnym czasie mogą pojawić się oznaki pleśni i zagrzybienia. To właśnie dlatego tak ważne jest usuwanie wilgoci, a także prawidłowe osuszanie budynków. Należy jednak pamiętać , że samodzielne działania nie zawsze są skuteczne, a co więcej, często nie dają trwałych efektów. Lepiej więc skorzystać z pomocy fachowca.

Jak wygląda usuwanie wilgoci z budynków?

Usuwanie wilgoci z budynków, jest konieczne, by zadbać o prawidłową jakość powietrza w pomieszczeniach. Nawet niewielka wilgoć sprawia, że w domu pojawić się może pleśń lub grzyb, które mają nie tylko nieprzyjemny zapach, ale również są niebezpieczne dla zdrowia. Doskonałą metodą na usuwanie wilgoci, jest skorzystanie z technologii kondensacji, która jest metodą bezinwazyjną. Dzięki niej wilgoć, która jest zawarta w powietrzu, zostaje wprowadzona do wentylatora, gdzie dochodzi do jej skroplenia. Wilgotne powietrze zostaje filtrowane i osuszone, a następnie dochodzi do jego schłodzenia, do tak zwanego punktu rosy. Dzięki temu woda z powietrza zostaje wytrącona i zebrana w specjalnym zbiorniku. Powietrze suche ponownie zostaje wprowadzone do pomieszczenia. Metoda ta jest bezpieczna i nie ingeruje w żadne elementy konstrukcyjne budynku.

Kolejna metoda to adsorpcja, która opiera się na przepuszczaniu wilgotnego powietrza przez wentylatory, które mają za zadanie ogrzać wilgoć, aż woda z powietrza zostanie usunięta. Suche powietrze ponownie przywrócone jest do obiegu.
60px;”>

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/uslugi-budowlane/
usuwanie wilgoci

Dojazd: