Kto może świadczyć usługi księgowe?

Od kilku lat każdy zainteresowany, kto ma pełną zdolność do czynności prawnych, nie był karany, a także posiada polisę OC, może prowadzić działalność, która opiera się w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tak więc, by świadczyć usługi księgowe zgodnie z prawem nie trzeba mieć certyfikatu księgowego, który może upoważniać do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Warto więc zapoznać się ze zmianami, jakie zaszły w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych na przestrzeni lat. To szczególnie ważne informacje dla osób, które chcą zająć się księgowością, a także dla tych, którzy szukają pomocy w prowadzeniu księgowości w swojej firmie.

Czym są usługi księgowe?

W powszechnej opinii usługi księgowe, to tak zwane biura rachunkowe, ale w praktyce tego rodzaju przedsiębiorstwa zajmują się opieką nad dokumentami, a także obliczaniem podatku. Tego rodzaju zadania warto powierzać osobom, które mają certyfikat księgowy. Warto również, by osoby zajmujące się takimi zadaniami miały świadectwo Ministerstwa Finansów, które upoważnia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Dokument ten wydawany jest zazwyczaj jeszcze zanim pojawi się wcześniej wspomniany certyfikat. Prowadzenie dokumentów i rozwiązywanie podatków to zadanie, którym mogą zająć się:

  • Doradcy podatkowi,
  • Adwokaci,
  • Radcy prawni,
  • Biegli rewidenci.

Przy czym usługi księgowe powinny być prowadzone przez organizacje, które posiadają odpowiedzialność prawną. Mogą to być spółdzielnie, izby gospodarcze. Liczy się to, by podmiot ten miał uprawnienia do badania sprawozdań finansowych. Warto wiedzieć, czy osoba zajmująca się takimi zadaniami ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Co więcej, warto dowiedzieć się, czy jest to osoba posiadająca polisę gwarantującą jemu wypłatę odszkodowania w odpowiedniej wysokości.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: usługi księgowe Łódź

Zadzwoń:
+42 614 25 85

Zobacz stronę:
http://www.atax.info.pl/
usługi księgowe Łódź

Dojazd: