Wystąpienia publiczne. Jest się czego bać?

Odkąd pamiętasz, zachwycałeś się tymi, którzy przemawiają do mikrofonu i nie mają z tym problemu? Marzyłeś o takiej samej umiejętności dla siebie, ale trema się zjada? Przed widownią czujesz się skrępowany i nie na miejscu, a jednocześnie pragniesz pokazać się od jak najlepszej strony i profesjonalnie? To już połowa sukcesu, bo jest na to sposób! Weź udział w szkoleniu o wystąpieniach publicznych, które nauczy Cię nie tylko jak przemawiać, ale przede wszystkim jak panować nad emocjami. Brzmi nieźle?

 

Nie taki diabeł straszny, czyli jak nie bać się wystąpień publicznych

Wystąpienia publiczne to nieodłączna część pracy z ludźmi i dla ludzi. Jeśli mimo doświadczenia i wielu prób przełamania się nadal masz z tym problem, musisz z tym coś zrobić. Dla dobra swojego, treści, które chcesz przekazać i oczywiście swoich słuchaczy. Żeby poczuć się pewniej siebie, nauczyć się wykorzystywać specjalne techniki ułatwiające bezpośredni kontakt z odbiorcą, kształć się! Nie taki diabeł straszny – wystąpienia publiczne nawet dla najbardziej zestresowanych osób mogą być czymś przyjemnym.

Jak przestać się tremować? Przede wszystkim uwierzyć w siebie. Jeśli jesteś pewien swojej wiedzy, to poczuj się jak pan sytuacji. Ty masz coś, czego inni nie mają. A oni muszą cię wysłuchać, żeby to dostać. Ty tu rządzisz! Ciesz się tym, co robisz, a trema sama przejdzie.

Ważna uwaga! Trema ma także działanie pozytywne. Mobilizuje do działania, dlatego trzeba nauczyć się ją wykorzystywać do swoich potrzeb. Zamiast się jej poddać, lepiej uczynić ją swoją bronią.

 

Szkolenia z wystąpień publicznych

Czy występowania publicznie można się nauczyć? W zasadzie tak. Służą temu specjalne szkolenia przekazujące wiedzę na temat tego, jak się zaprezentować, jak nie poddać tremie, jakie techniki improwizacji wykorzystać itd. Oczywiście sama teoria – bez praktyki – to tylko baza.

Na praktycznym szkoleniu dowiesz się prawdopodobnie, jak psychika wpływa na Twoje wystąpienie i jaki jest Twój typ osobowości. Przede wszystkim jednak spróbujesz wykorzystać teorię w praktyce poprzez samo przygotowanie prezentacji i próby panowania nad emocjami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*