Kurs instruktora fitness – jak nim zostać

Zastanawiasz się, na czym polega praca instruktora i kto nadaje się do wykonywania tego zawodu? Zapraszamy do lektury!

Jeśli sport jest Twoją pasją i uwielbiasz zarażać nią innych, to bycie instruktorem jest właśnie dla Ciebie! Dzięki temu zawodowi możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są wymagania w tym zakresie, koniecznie przeczytaj ten wpis!

Aktualnie, kiedy to bycie fit jest super modne, automatycznie wzrosło zapotrzebowanie na instruktorów fitness. Jest to praca, która może dawać mnóstwo satysfakcji, ale także wysokie zarobki. Nie wiesz jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać instruktorem fitness? Podpowiadamy!

Kurs instruktora fitness – co to za zawód

Zawód instruktora fitness polega na prowadzeniu zajęć sportowych. Rolą instruktora jest przygotowanie układów choreograficznych lub zestawów ćwiczeń odpowiednich do charakteru zajęć. Instruktor, tworząc plan, musi brać pod uwagę różnorodność osób uczestniczących w zajęciach fitness, m.in. ich kondycję, a także wiek.

W zależności, jakie dany instruktor ma umiejętności i skończone kursy, może prowadzić różne typy zajęć, np.: zumbę, zdrowe plecy, klasyczny aerobic, aqua aerobic itp.

Kurs instruktora fitness – jaki kurs

Formalnie posiadanie jakichkolwiek kursów na instruktora nie jest konieczne. Jednak większość klubów fitness wymaga potwierdzenia posiadanych kwalifikacji. Z tego powodu warto zapisać się na odpowiedni kurs instruktora fitness, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Kursy na instruktora fitness organizowane są w każdym większym mieście. Oferta jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy zainteresowany takimi kursami może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Jednak na początek warto zacząć od klasycznego aerobiku, a potem poszerzać swoją wiedzę i kompetencje.

Wśród najbardziej popularnych kursów na instruktora wymienić można: instruktora zumby czy instruktora zajęć z trampolinami.

Warto dodać, że uczestnictwo w takich kursach jest płatne i zazwyczaj są to kursy weekendowe lub jednodniowe. Po ich ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, który potwierdza jego kwalifikacje.

Popularne tagi: kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego , kurs trenera personalnego , kurs instruktora pływania