Kurs instruktora tańca – zawód dla kochających muzykę

Kiedy słyszysz muzykę, twoje nogi zaczynają podrygiwać, a ciało bujać się w rytm piosenki? Masz poczucie rytmu, a na parkiecie czujesz się jak ryba w wodzie, do tego kochasz prace z ludźmi i łatwo z nimi nawiązujesz kontakt? Jeśli tak to świetnie! Masz idealne zadatki na instruktora tańca.

Kurs instruktora tańca – czym zajmuje się instruktor

Instruktor tańca przekazuje wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu różnych tańców, a także pomaga rozwijać poczucie rytmu i koordynację ruchową. Jednak obowiązki instruktora tańca to nie tylko nauka kroków. Przygotowuje on również podkłady muzyczne, układy taneczne, motywuje podopiecznych oraz uczy ich pracy zespołowej. Oczywiście wszystko to musi być dostosowane do poziomu uczniów.

Poza tym instruktor tańca uczy podstawowych kroków. Będąc nim, można pracować w szkołach tańca, klubach fitness oraz w placówkach oświatowych i kultury. Oczywiście kończąc kurs instruktora tańca, można założyć własną, prywatną szkołę tańca. Ci bardziej utalentowani i zdeterminowani mogą znaleźć pracę również w telewizji, teatrze czy przy produkcjach filmowych. Często zdarza się, że instruktorzy tańca pracują również w placówkach wypoczynkowych, gdzie prowadzą zajęcia na obozach tanecznych.

W ciągu ostatnich kilku lat taniec stał się bardzo popularną formą spędzania czasu, dlatego powstało mnóstwo różnego rodzaju kursów i szkół, a co za tym idzie, konkurencja w zawodzie instruktora jest ogromna. Dlatego też warto ciągle się kształcić, ponieważ w tej branży utrzymują się tylko najlepsi.

Kurs instruktora tańca – wykształcenie instruktora

Zastanawiasz się co zrobić, by zostać instruktorem tańca? Wystarczy ukończyć odpowiedni kurs na instruktora tańca lub szkołę tańca. Dostępne są również studia wyższe, które pozwalają otrzymać kwalifikacje w zawodzie. Dość często zdarza się, że instruktorami zostają po prostu zawodowi tancerze.

Jednak pamiętaj, że niezależnie jaką drogę kształcenia podejmiesz, musisz ciągle ćwiczyć i samodoskonalić się.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem na instruktora tańca, zapraszamy na ams.edu.pl po więcej szczegółów.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd: