Powłoka antykorozyjna jako metoda antykorozyjna

Metody ochrony przed korozją to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin. Niestety popularne rdzewienie kosztuje światowy przemysł miliardy dolarów. Jakie są najważniejsze rodzaje zabezpieczeń antykorozyjnych?

Jednym z najpopularniejszym rodzajem zabezpieczeń antykorozyjnych jest stosowanie powłok antykorozyjnych https://www.excor.pl/. Mają one podwójne zadanie. Po pierwsze, izolują, a po drugie zapewniają ochronę. Ta metoda jest bardzo popularna i skuteczna.

Kolejnym sposobem ochrony przed korozją jest elektrochemiczna ochrona. Jest to dość stara metoda. Stosuje się ją do zabezpieczenia okrętów, rurociągów i zbiorników cieczy.

Metody ochrony przed korozją nie ograniczają się tylko do izolowania materiału od środowiska korozjogennego czy stosowania odpowiednich środków elektrochemicznych. Wiadomo nie od dziś, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego odpowiednie projektowanie i używanie odpowiednich materiałów może w dużym stopniu ograniczyć działanie korozji.
Przede wszystkim należy unikać kształtów, które pozwalają na gromadzenie się resztek elektrolitów czy opadów atmosferycznych. W instalacjach wodociągowych ważne jest, by ciecz nie przepływała zbyt szybko lub zbyt bardzo wolno. Istotne jest również unikanie połączeń dwóch różnych metali, ponieważ w miejscu ich styku może powstać ogniwo korozyjne.
Przez lata, dzięki prowadzonym doświadczeniom można aktualnie tak dobrać materiały, aby były odpowiednie do środowiska, w którym będą pracować.

Warto dodać również, że każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Popularne tagi: powłoka antykorozyjnaodrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjny , papier antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
powłoka antykorozyjna

Dojazd: