E papierosy, czyli elektroniczny system dostarczający nikotynę

E papierosy to zasilane baterią lub akumulatorem urządzenie, które podgrzewa roztwór do temperatury 200-300°C tworząc przy tym aerozol, który dostarczany jest do układu oddechowego użytkownika.

 

Papierosy elektroniczne często swoim wyglądem przypominają tradycyjne papierosy, fajkę czy nawet cygaro. Na rynku dostępnych jest kilkaset modeli e papierosa, o różnych stopniach zaawansowania. Papierosy elektroniczne dają użytkownikowi możliwość modyfikacji parametrów technicznych urządzenia, co wpływa na skład chemiczny oraz objętość wytwarzanego przez nie aerozolu.

 

Podstawą działania papierosów elektronicznych stanowi roztwór inhalacyjny, inaczej zwany liquidem, który zawiera w swoim składzie między innymi glicerynę lub glikol propylenowy, wodę bądź etanol, nikotynę oraz dodatki zapachowo-smakowe. Wśród smaków dominują jednak samki owocowe, chociaż producenci co rusz oferują nowe i zróżnicowane liquidy, m.in. o smaku gumy baonowej, coca-coli, zielonej herbaty czy nawet whisky. Taki szeroki wybór smaków zwiększa atrakcyjność używania oraz zachęca do sięgnięcia po e papierosy.

 

Emisja substancji szkodliwych powstających podczas użycia papierosa elektronicznego jest nawet do 450 razy mniejsza niż w trakcie palenia zwykłego papierosa. Zwolennicy e papierosa wskazują również, że podczas ich używania nie wydziela się tyle substancji smolistych, jak przy paleniu tradycyjnych papierosów.

 

Zajrzyj również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/e-papierosy/ ,  https://rerekum.com/pl/e-papierosy/ ,  https://oyalza.com/pl/e-papierosy/ ,  https://delalvar.com/pl/e-papierosy/ , https://vonshu.com/pl/e-papierosy/ , https://unabigo.com/pl/e-papierosy/