Preparat na rdzę Łódź – jak i czym walczyć z rdzą

Twoje auto wymaga zakonserwowania? Podpowiadamy jak samodzielnie wykonać zabezpieczenia antykorozyjne nadwozia.

Preparat na rdzę Łódź – zabezpieczamy przed korozją

Niestety każde auto kiedyś zardzewieje, ale dobrze zabezpieczony przed korozją stanie się to o wiele później. Warto zatem wiedzieć, jak to zrobić, a co należy zostawić fachowcom. Kompleksowa ochrona antykorozyjna to pracochłonna i niestety brudna robota.

Istnieją auta, które najlepiej zabezpieczać przed rdzą od razu po wyjechaniu z salonu. Jest wiele aut, które rdzewieją, nawet te przystosowane do trudnych warunków, np. pikapy.

Jest tak jak w medycynie – lepiej zabezpieczyć niż leczyć. W warsztacie, który za kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne auta liczy sobie 1500-2000 zł i twierdzi, że cała operacja potrwa kilka dni, prawdopodobnie oferuje uczciwą usługę. Ze względu na wolne działanie niektórych środków chemicznych musi to troszkę trwać, a cena to nie tylko koszt preparatów, ale również nakład pracy.

Jeśli chcecie samodzielnie podjąć się zabezpieczenia auta przed rdzą, nie próbujcie robić tego kompleksowo, jeśli nie posiadacie podnośnika bądź kanału i garażu, który można zabrudzić. Lepiej skupcie się na ochronie profili zamkniętych i użyjcie preparat na rdzę Łódź.

Nie radzimy używać samodzielnie „baranków” albo przygotujcie się do sprzątania, bo to naprawdę brudna robota! Warto wiedzieć, że preparatem na rdzę do ochrony profili zamkniętych można również bezpiecznie zabezpieczyć całe podwozie. Uzyskana powłoka nie będzie tak odporna na uszkodzenia mechaniczne i wymycie jak „baranek”. Jednak praca ta nie pójdzie na marne, ponieważ wosk idealnie izoluje blachę od wody i soli drogowej. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że lakier auta nie chroni auta w 100% przed wodą, dlatego nadwozie warto jesienią nawoskować. To dość istotny punkt ochrony antykorozyjnej.

Podsumowując, można stwierdzić, że walka z rdzą nie jest ani łatwa, ani tania, a najbardziej pracochłonne i kosztowne okazuje się usuwanie jej skutków.

Popularne tagi : powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
preparat na rdzę Łódź

Dojazd: