Czym charakteryzują się gumowe węże paliwowe?

Węże paliwowe są elastycznymi rurami. Mają za zadanie transportować substancje płynne (takie jak paliwo) czy też gazy (które również transportuje się razem z paliwami) między różnymi zbiornikami czy też miedzy zbiornikami a maszynami czy urządzeniami docelowymi (takimi jak maszyny rolnicze czy pojazdy). Najczęściej wykonane są z gumy, co ma zapewnić bezpieczeństwo oraz wysoką jakość produktu. Czym charakteryzują się węże paliwowe wykonane z gumy?

Po pierwsze: elastyczność

Gumowe węże słynne są ze swojej elastyczności. Dzięki niej można wykorzystywać je w wielu miejscach, łatwo się je montuje, oraz dopasowuje do poszczególnych elementów układu.

Po drugie: bezpieczeństwo

Gumowe węże paliwowe są wykonane z warstwy zewnętrznej oraz wewnętrznej. Warstwa wewnętrzna stworzona jest z gumy, która nie reaguje z transportowanym paliwem czy substancjami ropopochodnymi. Co więcej, nie pozwala na osadzenie się resztek paliwa czy osadów w przewodzie, co nie zmniejsza średnicy węża, nie obniża wydajności układu i nie zwiększa niebezpiecznie ciśnienia wewnątrz przewodu, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia całego układu.

Po trzecie: wygoda

Elastyczny wąż paliwowy w gospodarstwie rolnym pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału układu dystrybucji paliwa. Węże są elementami układów, które w całości mogą być demontowane i w prosty sposób transportowane, oraz wykorzystywane w razie potrzeby.

Po czwarte: szeroki zakres zastosowań

Węże gumowe pozwalają na transport nie tylko czystego paliwa czy oleju napędowego, ale również wielu różnych rodzajów materiałów ropopochodnych czy też smarów. Dzięki temu mogą być wykorzystane w wielu gałęziach przemysłu, rolnictwie, leśnictwie, a nawet w gospodarstwach domowych. Aby odpowiednio dobrać wąż paliwowy, można skorzystać z oferty sklepu TECHNOR (dopaliwa.pl). Na stronie można zakupić węże paliwowe w dowolnej długości, średnicy węża czy też wymaganym przez klienta gwintowaniu zewnętrznym bądź wewnętrznym.