Smar antykorozyjny

Nieodłącznym zjawiskiem pojawiającym się w trakcie użytkowania większości metali jest korozja. To niekorzystny efekt uboczny, występujący na skutek braku lub niewystarczającego zabezpieczenia podczas transportu w wilgotnym otoczeniu.
Istnieje kilka rodzajów tego procesu: chemiczny, elektrochemiczny, mikrobiologiczny bądź fizyczny. Wszystkie prowadzą do osłabienia i zmniejszenia właściwości nośnych metalu. W zależności od miejsca, w którym zamontowane są elementy metalowe, szybkość korodowania jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Warto więc choć w niewielkim stopniu zabezpieczyć je za pomocą produktów antykorozyjnych, by wydłużyć ich użyteczność. Jego brak wiąże się z ryzykiem uszkodzenia konstrukcji czy elementów metalowych.

Ochrona antykorozyjna w ciężkich warunkach

Smar antykorozyjny ZERUST/EXCOR Axxanol Z-Maxx świetnie sprawdza się w warunkach, gdzie panuje agresywne środowisko dla maszyn, urządzeń lub zespołów mechanicznych, w których zabezpiecza metal przez ok. rok, następnie trzeba go odnowić. Osłona jest trwalsza w warunkach magazynowych, w których chroni produkty nawet do 2 lat. Maź pozostawiona cienką, przezroczystą i wodoodporną warstwę, która dzięki swoim właściwościom jest odporna na działanie słonej wody. Produkt można bez obaw łączyć  z tworzywami sztucznymi i gumami. Plusem preparatu jest możliwość nakładania go na mokre powierzchnie, ponieważ wypiera wodę.
Smar antykorozyjny łatwo się usuwa za pomocą alkalicznego środka powierzchniowego, bez konieczności stosowania płynów na bazie węglowodorów.

Firma Excor ma wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie i oferuje tylko sprawdzone produkty antykorozyjne.

 
 
 
Popularne tagi : płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI

Zadzwoń:
+48 42 633 53 73
Zobacz stronę:
http://excor.pl/technologia/
smar antykorozyjny

Dojazd:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*