Do czego służy papier antykorozyjny

Jak sama nazwa wskazuje, papier antykorozyjny zabezpiecza przed korozją. Służy do pakowania metali żelaznych, a tym samych chroni je przed korozją podczas transportu lub magazynowania.

Zawarte na powierzchni papieru cząsteczki, rozprzestrzeniają się wewnątrz opakowania i osiadając na metalowym przedmiocie, chronią go przed korozją. Papier VCI profesjonalnie, przez długi czas zabezpieczają przedmioty, które są podatne na korozję.

Znając sposób jego działania, nasuwa się pytanie, w jakich branżach będzie miał zatem zastosowanie? Otóż, papiery antykorozyjne świetnie sprawdzają się w wielu branżach. Najczęściej jednak stosuje się je w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym, w transporcie morskim, a także przemyśle elektronicznym. Warto również zauważyć, że papiery VCI to również łatwa ochrona przed korozją niewielkich detali. Używając papieru VCI, nie ma konieczności używania dodatkowych substancji ochronnych. Papier antykorozyjny zapewnia ochronę przedmiotom nawet przez dwa lata.

Trzeba przyznać, że papier antykorozyjny jest prosty w użyciu. Metalowe przedmioty nie wymagają już wtedy innych, dodatkowych zabezpieczeń, dzięki czemu nie ma również problemu z ich usuwaniem przed użyciem tych przedmiotów.

Poza tym papiery zawierające VCI zapewniają dużą skuteczność, ponieważ lotne inhibitory korozji docierają do nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc. W związku z tym papiery antykorozyjne są idealnym rozwiązaniem zabezpieczania przedmiotów o skomplikowanej i nieregularnej budowie. Metoda antykorozyjna VCI eliminuje problem, jakim jest nanoszenie, a potem czyszczenie z innych środków ochrony.

Co ciekawe, VCI z powierzchni papierów uwalniają się stopniowo, dzięki czemu ochrona zapewniona jest przez okres nawet 2 lat.

Największą zaletą ochrony antykorozyjnej przez papiery antykorozyjne jest to, że te papiery są ekologiczne i nadają się do recyklingu, dlatego nie stwarzają zagrożenia dla środowiska, a ich utylizacja jest bezproblemowa.

Popularne tagi: folia antystatyczna ESD , folia biodegradowalna , folia bio , folia kompostowana , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier antykorozyjny

Dojazd: