Antykorozja, czyli jak się bronić przed korodowaniem metali

Dla zachowania dobrej kondycji metali przez długi czas niezbędne są środki antykorozyjne.

To dzięki nim nie dochodzi w szybkim tempie do rozwoju korozji niszczącej metalowe elementy podczas magazynowania czy transportu.

Jak wiadomo, na metale działają zjawiska atmosferyczne takie jak: wilgoć, związki chemiczne, gazy czy temperatura, powodując ciężkie do usunięcia skutki. Dlatego tak ważne jest stosowanie środków antykorozyjnych. Warto wiedzieć jakie produkty są dostępne i po co sięgać.

 

Antykorozja — dostępne produkty

W ofercie znajdziemy wiele możliwości. Producenci oferują nam smary, folie, oleje, a nawet papiery antykorozyjne z lotnymi inhibitorami korozji. Skuteczność tych materiałów jest potwierdzona, wiec warto przyjrzeć się im bliżej i w nie zainwestować. Oto kilka takich produktów.

Folie, są najpopularniejszą gamą produktów powszechnie dostępnych. Występują w różnych formach: arkuszy, foli bąbelkowej i termokurczliwej, rękawów i worków. Takie szczelne zabezpieczenie folią antykorozyjną przez długi czas chroni metale, a np. folia bąbelkowa dodatkowo chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu. Ten rodzaj zabezpieczenia sprawdza się przede wszystkim podczas długiego składowania bądź w trakcie transportu, np. morskiego.

Smar antykorozja dostępny w dwóch postaciach, aerozolu lub mazi. Po jego zastosowaniu na powierzchni metalu tworzy się przeźroczysta, oleista warstwa, która wypiera wodę. To zabezpieczenie doskonale znajduje zastosowanie w zabezpieczaniu metalowych części i elementów konstrukcyjnych pojazdów, maszyn i urządzeń.

Papier antykorozyjny jest materiałem opakowaniowym VCI, chroniącym metalowe elementy podczas transportu. Elementy, które są starannie zapakowane w tego typu papier, mogą być bezpiecznie transportowane, ponieważ zawarta na papierze substancja VCI rozprzestrzenia się wokół produktu tworząc warstwę ochronną.

Bogatą ofertę środków antykorozyjnych posiada firma Zerust Excor.
 
 
 
Popularne tagi: papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja

Dojazd: