Uczelnie Wrocław – sprawdź, czy warto tam studiować

Nie da się ukryć, że studia wyższe otwierają przed młodymi ludźmi nowe możliwości i perspektywy na dobrą, satysfakcjonującą pracę w przyszłości. Przyszli studenci mają w czym wybierać – zarówno w miastach, jak i szkołach.

Niezmiennie od lat, jednym z popularniejszych ośrodków akademickich w Polsce są wrocławskie uczelnie, które mają wiele do zaoferowania – popularne kierunki, ciekawe specjalizacje oraz bogactwo kulturowe. Jednak przed podjęciem decyzji i złożeniem dokumentów na konkretnej uczelni, warto zrobić resarch i sprawdzić, która będzie dla nas najlepsza.

Uczelnie Wrocław – w czym możesz wybierać

www.uczelnie.pl  to 10 placówek państwowych oraz liczne szkoły prywatne i ośrodki badawcze, oferujące blisko 150 tysiącom studentów szeroki wybór kierunków i specjalizacji. Co więcej, według planów w 2019 r. we Wrocławiu otworzy się filia słynnego brytyjskiego Coventry Universtity. To wszystko powoduje, że stolica Dolnego Śląska rok rocznie przyciąga rzeszę nowych studentów z kraju i zagranicy.

Uczelnie Wrocław – gdzie szukać opinii?

Możliwości jest kilka –  udział w dniach otwartych, czytanie broszur informacyjnych czy rozmowa z obecnymi studentami. Jeśli szukasz natomiast ogólnych informacji, z pomocą przyjdzie Ci Internet i fora studenckie. Wystarczy, że wpiszesz www.uczelnie.pl opinie, by od ręki otrzymać pakiet rzetelnych informacji, powodzenia!

 

Wystąpienia publiczne. Jest się czego bać?

Odkąd pamiętasz, zachwycałeś się tymi, którzy przemawiają do mikrofonu i nie mają z tym problemu? Marzyłeś o takiej samej umiejętności dla siebie, ale trema się zjada? Przed widownią czujesz się skrępowany i nie na miejscu, a jednocześnie pragniesz pokazać się od jak najlepszej strony i profesjonalnie? To już połowa sukcesu, bo jest na to sposób! Weź udział w szkoleniu o wystąpieniach publicznych, które nauczy Cię nie tylko jak przemawiać, ale przede wszystkim jak panować nad emocjami. Brzmi nieźle?

 

Nie taki diabeł straszny, czyli jak nie bać się wystąpień publicznych

Wystąpienia publiczne to nieodłączna część pracy z ludźmi i dla ludzi. Jeśli mimo doświadczenia i wielu prób przełamania się nadal masz z tym problem, musisz z tym coś zrobić. Dla dobra swojego, treści, które chcesz przekazać i oczywiście swoich słuchaczy. Żeby poczuć się pewniej siebie, nauczyć się wykorzystywać specjalne techniki ułatwiające bezpośredni kontakt z odbiorcą, kształć się! Nie taki diabeł straszny – wystąpienia publiczne nawet dla najbardziej zestresowanych osób mogą być czymś przyjemnym.

Jak przestać się tremować? Przede wszystkim uwierzyć w siebie. Jeśli jesteś pewien swojej wiedzy, to poczuj się jak pan sytuacji. Ty masz coś, czego inni nie mają. A oni muszą cię wysłuchać, żeby to dostać. Ty tu rządzisz! Ciesz się tym, co robisz, a trema sama przejdzie.

Ważna uwaga! Trema ma także działanie pozytywne. Mobilizuje do działania, dlatego trzeba nauczyć się ją wykorzystywać do swoich potrzeb. Zamiast się jej poddać, lepiej uczynić ją swoją bronią.

 

Szkolenia z wystąpień publicznych

Czy występowania publicznie można się nauczyć? W zasadzie tak. Służą temu specjalne szkolenia przekazujące wiedzę na temat tego, jak się zaprezentować, jak nie poddać tremie, jakie techniki improwizacji wykorzystać itd. Oczywiście sama teoria – bez praktyki – to tylko baza.

Na praktycznym szkoleniu dowiesz się prawdopodobnie, jak psychika wpływa na Twoje wystąpienie i jaki jest Twój typ osobowości. Przede wszystkim jednak spróbujesz wykorzystać teorię w praktyce poprzez samo przygotowanie prezentacji i próby panowania nad emocjami.

Networking to coś dla Ciebie, sprawdź!

Zależy Ci na rozwoju swojego biznesu? Na razie nie idzie to tak, jak planowałeś? Powinieneś spróbować networkingu! Pojęcie to jest Ci obce? Więc najprościej, networking to zawieranie nowych kontaktów oraz znajomości, które będą w przyszłości wartościowe dla Twojej firmy. Jest duża szansa, że dzięki spotkaniom networkingowym, już nigdy nie będziesz narzekał, że Twoja firma nie prosperuje tak, jak tego chcesz!

Jak znaleźć organizatora networkingu?

Pionierską organizacją, która zajmuje się organizacją tego typu eventów jest WFS Polska. Oczywiście networking nie  jest kierowany tylko do nowopowstałych firm, gdyż każda, nawet bardzo doświadczona firma ma swoje wzloty i upadki. Jeżeli to właśnie Twój biznes przechodzi właśnie kryzys i znalazł się „dołku”, a główną przyczyną jest brak klientów, WFS czeka, by Ci pomóc. Sprawdź na stronie mapę najbliższych wydarzeń, zapisz się, przyjdź i porozmawiaj z ludźmi, dzięki którym kondycja Twojej firmy może się znacząco poprawić. Proste, prawda? Nie czekaj dłużej i weź sprawy w swoje ręce! WFS Polska, zapraszamy!